Uszczelniacz wycieków z klimatyzacji. Zawiera barwnik UV!


Red Angel One Shot A/C Stop Leak & Conditioner

Uszczelniacz wycieków do samochodowej klimatyzacji, preparat uszczelniający klimatyzacje, preparaty uszczelniające do wycieków klimatyzacji, Red Angel One Shot A/C Stop Leak & ConditionerAmerykański preparat uszczelniający przeznaczony do układów klimatyzacji samochodowej.

Red Angel One Shot A/C Stop Leak ma za zadanie trwale uszczelnić wycieki w skraplaczach, wężach dolotowych, parownikach, a także na powierzchni uszczelek i o-ringów układu klimatyzacji. Jest to środek uszczelniający na bazie oleju, który nie blokuje przepływu czynnika i nie uszkadza elementów systemu klimatyzacji. Preparat poza tym, że jest środkiem uszczelniającym spełnia też funkcję smarowania i może pozostać w układzie do czasu wymiany oleju. Produkt jest kompatybilny z czynnikiem chłodniczym R-134a.

Dzięki wygodnemu aplikatorowi zakończonemu szybkozłączką w łatwy i szybki sposób dodasz preparat do układu poprzez port serwisowy.

UWAGA!
Preparat Uszczelniający Klimatyzacji A/C STOP LEAK nie nadaje się do Uszczelniania Kompresorów Klimatyzacji.

  • Gwarantuje trwałe uszczelnienie
  • Prosty w użyciu
  • Nie blokuje i nie uszkadza układu klimatyzacji
  • Kompatybilny z czynnikiem chłodniczym R-134a
  • Wzbogacony barwnikiem UV do wykrywania nieszczelności

Zobacz w ofercie naszego sklepu internetowego uszczelniacz wycieków z ukladu klimatyzacji samochodowej oraz inne uszczelniancze w płynie

Sposób użycia:

  1. Układ klimatyzacji musi być opróżniony częściowo lub niepełny aby można było dopełnić układ ilością 130ml preparatu do właściwej ilości czynnika w układzie.
  2. Zlokalizuj port serwisowy niskiej strony układu.
  3. Uruchom silnik i ustaw klimatyzację na maksymalne chłodzenie.
  4. Usuń zabezpieczenie z góry puszki i dobrze wstrząśnij opakowaniem.
  5. Podłącz czarną złączkę do portu serwisowego w układzie i naciskając przycisk na puszce, powoli dodaj zawartość opakowania do systemu (może to zająć około 2 minut)

Opakowanie o pojemności – 130 ml

Pytania i Odpowiedzi

Jak to działa?
Red Angel pozostaje chemicznie obojętny, aż do czasu zmieszania się z czynnikiem R-134a. Po zaaplikowaniu do układu, uszczelniacz lokalizuje nieszczelność i kumuluje tlen z przepływającego powietrza nad źródłem wycieku – wiążąc go. Dzięki temu tworzy stałą chemiczną spoinę na powierzchni wycieku.

Jak duże wycieki można usunąć za pomocą preparatu?
Preparat przeznaczony jest do uszczelniania niewielkich wycieków. Jeżeli na mierniku układ traci więcej niż 5PSI (0,34 bar) próżni w przeciągu 25 minut to oznacza, że ubytek czynnika jest zbyt duży i zastosowanie uszczelniacza nie rozwiąże problemu.

Jak dużo preparatu użyć?
Jedno opakowanie (130,5 ml) jest wystarczające dla systemów klimatyzacji o pojemności do 2250 g. Jeżeli uszczelniamy pusty układ klimatyzacji w samochodzie osobowym, podczas napełniania zastępujemy około 60ml oleju taką samą ilością preparatu Stop Leak. Natomiast w przypadku niewielkiego ubytku czynnika w układzie, uzupełniając braki, podajemy uszczelniacz zamiast oleju w ilości proporcjonalnej do ilości czynnika R-134a.

Co się stanie gdy wymienię czynnik chłodzący?
Preparat zostanie usunięty z systemu wraz z czynnikiem chłodzącym. Jest on wtedy odseparowany od czynnika razem z olejem. Środek jest całkowicie bezpieczny i nie uszkodzi maszyny serwisowej.

Czy preparat może zablokować osuszacz lub inny element układu klimatyzacji?
Nie. Red Angel nie blokuje i nie wpływa negatywnie na inne komponenty. Obecny w osuszaczu granulat o właściwościach osuszających zapobiega jakimkolwiek reakcją uszczelniającym w kontakcie z preparatem Red Angel.

Czy Red Angel poradzi sobie z wyciekami z parownika?
Tak. Tak samo jak może uszczelnić wycieki z węży dolotowych, uszczelniaczy, o-ringów i skraplaczy.

Jak długo uszczelniacz pozostaje w układzie?
Jeżeli w systemie nie ma wycieków to preparat Stop Leak pozostaje w nim jako środek smarujący. Może tam pozostawać aż do momentu wymiany oleju.