Uszczelniacz Wycieków pod Głowicą Blue Devil


Blue Devil Head Gasket Sealant

Uszczelniacz wycieków, preparat uszczelniający, preparaty uszczelniające do wycieków pod głowicą, uszczelniacz silnika w płynieAmerykański preparat uszczelniający przeznaczony do układów chłodzenia silnika samochodu. W odróżnieniu od dostępnych na rynku środków może uszczelnić drobne pęknięcia odlewanych elementów silnika bez konieczności demontażu i spawania. Może rozwiązać problem z przedmuchami uszczelki pod głowicą.Szczególnie zalecany w przypadkach nieszczelności;

 • Uszczelki pod głowicą
 • Pęknięć głowicy
 • Pęknięć bloku silnika
 • Skrzywień głowicy
 • Nagrzewnic kabinowych
 • Chłodnicy silnika
 • Broków, korki technologiczne dostępu do płaszcza chłodzenia silnika.

Środek w 100% płynny, nie zawiera elementów stałych, które mogłyby powodować blokowanie przepływu płynu chłodzącego i w konsekwencji uszkodzenia silnika. Całkowicie bezpiecznie można stosować preparat zarówno w układach z silnikiem benzynowym jak i w dieslach. Nie powoduje niepożądanych reakcji chemicznych w kontakcie ze stopami metali, aluminium i tworzywami sztucznymi.
Całkowity proces uszczelniania trwa nie więcej jak 2 godziny od momentu zaaplikowania preparatu, po czym bez problemów można korzystać z samochodu.

 • Gwarantuje trwałe uszczelnienie
 • Nie blokuje układu chłodzenia
 • W 90% gwarantowany sukces
 • Sprawdza się w silnikach NorthStar!

Zobacz uszczelniacz układu chłodzenia silnika samochodu oraz inne uszczelniacze w płynie w ofercie naszego sklepu internetowego.

Sposób użycia:

 1. Opróżnij układ chłodzenia z płynu.
 2. Zdemontuj termostat i wypłucz układ chłodzenia za pomocą przeznaczonych do tego środków chemicznych.
 3. Napełnij układ płynem chłodzącym pozostawiając odpowiednią ilość miejsca na preparat Blue Devil. (Tabelaryczne zestawienie właściwych ilości uszczelniacza w stosunku do pojemności układu chłodzenia znajduje się poniżej)
  • UWAGA: Silnik samochodu musi być chłodny. Nie wolno stosować preparatu bezpośrednio po podróży kiedy silnik jest gorący.
  • UWAGA: Układ chłodzenia silnika nie może być zapowietrzony !
 4. Włącz silnik i powoli aplikuj uszczelniacz Blue Devil poprzez korek wlewowy w chłodnicy (właściwy czas przy aplikowaniu całej butelki to około 1 minuta, połowa butelki odpowiednio 1/2 minuty).
 5. Po dodaniu preparatu do układu chłodzenia pozostaw włączony silnik (na biegu jałowym) na około 50 minut. Po tym czasie wszelkie wycieki zostaną trwale usunięte. Nie ma potrzeby aby ponownie opróżniać i płukać układ. Blue Devil jest całkowicie bezpieczny dla systemu chłodzenia silnika i może w nim pozostać.
 6. Zanim przystąpisz do montażu nowego termostatu pamiętaj aby wyłączyć silnik i pozwolić na obniżenie jego temperatury.

Opakowanie o pojemności – 946 ml

Pojemność układu chłodzenia silnika Zalecana ilość preparatu
11,5 l ½ butelki (473 ml)
17 l 1 butelka (946 ml)
23 l 1 ½ butelki (1419 ml)
28,5 l 2 butelki (1892 ml)
34 l 2 ½ butelki (2365 ml)

Gdzie znajduje zastosowanie Blue Devil?
Blue Devil trwale usuwa nieszczelności z systemu chłodzenia takie jak wycieki z chłodnic, nagrzewnic i złączy chłodnic. Uszczelnia też trwale większość przedmuchów uszczelek pod głowicą, pękniętych głowic, pokrzywionych głowic i pękniętych bloków.

Czy używanie Blue Devil w moim samochodzie jest bezpieczne?
Tak. Blue Devil można używać we wszystkich systemach chłodzonych płynem. Jest to środek w 100% chemiczny. Nie zawiera żadnych opiłków czy drobnych cząstek, które mogłyby doprowadzić do zablokowania przepływu płynu chłodzącego.

Czy muszę wypłukać system chłodzenia przed użyciem preparatu?
Tak. Przepłucz chłodnicę i system chłodzenia preparatem do tego przeznaczonym. Dokonaj ponownego płukania układu ale samą wodą by wypłukać resztki zastosowanego preparatu płuczącego.

Mój samochód przegrzewa się. Czy Blue Devil naprawi to?
Nie. Najpierw należy rozwiązać wszelkie problem z systemem chłodzenia i dokonać niezbędnych napraw. Usunąć uszkodzenia wentylatorów, termostatów, udrożnić i odpowietrzyć system chłodzenia.

Jak to działa?
Blue Devil reaguje na zmiany temperatur wywoływane przepływem powietrza w miejscach wycieku. Ta różnica temperatur jest katalizatorem dla substancji zawartych w Blue Devil, i pobudza je do reakcji – dzięki temu formuje chemiczną spoinę.

Chciałbym uniknąć wymiany przełącznika wentylatora jeżeli uszczelka pod głowicą zostanie naprawiona przez Blue Devil. Czy najpierw muszę dokonać naprawy?
Tak. Najpierw należy naprawić wszelkie usterki związane z chłodzeniem. Nawet jeśli Blue Devil usunie przeciek uszczelki pod głowicą, to i tak musisz usunąć pozostałe usterki.

Na ile wystarczy taka naprawa?
Blue Devil TRWALE uszczelnia wycieki.

Jakie są objawy przecieku uszczelki pod głowicą?
Nierówno pracujący silnik na luzie z dużą ilością pary wydobywającej się z wydechu Utrata chłodziwa bez zewnętrznego wycieku i karbonowe cząsteczki (sadza) wewnątrz rury wydechowej Bąbelki w chłodnicy lub zbiorniku wyrównawczym Zabrudzenie oleju silnikowego, mieszanina płynu chłodzącego z olejem widoczna na korku wlewu oleju lub na wskaźniku poziomu oleju

Czy Blue Devil zapobiega wydmuchaniu uszczelki pod głowicą?
Nie. Producent nie gwarantuje takich właściwości produktu.

Moje zaślepki w bloku silnika (broki) są typu miękkiego. Czy Blue Devil będzie z nimi pracował?
Tak. Blue Devil uszczelnia wycieki we wszystkich typach zaślepek.

Dostęp do termostatu jest utrudniony. Czy muszę go koniecznie zdemontować?
Tak, Blue Devil musi być stosowany w systemie z wolnym przepływem.

Czy Blue Devil działa na plastikowych obudowach nagrzewnic?
Tak, on nadaje się do naprawy wszystkich typów wycieków we wszystkich typach chłodnic i nagrzewnic.

Czy są jakieś rodzaje zastosowań gdzie Blue Devil nie będzie skuteczny?
Nie nadaje się do uszczelniania elastycznych przyłączy chłodnic I nagrzewnic.

Czy Blue Devil może być stosowany przy aluminiowych silnikach?
Tak, Blue Devil łączy się ze wszystkimi typami metali – aluminium, stal, żeliwo, nawet plastikowe chłodnice i zbiorniki.

Czy ten produkt spowoduje że nie będę musiał wykonywać prac nad silnikiem?
Nie należy traktować preparatu jako rozwiązania wszelkich problemów dotyczących silnika. Blue Devil ma za zadanie jedynie usunięcie kłopotliwych wycieków.

Czy gwarantujecie że wasz produkt zadziała?
Blue Devil zadziała jeżeli problem został zdiagnozowany we właściwy sposób i gdy preparat został zastosowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Używałem tego produktu I na moim radiatorze pojawiły się krystaliczny nalot lub galaretka, co to jest?
Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że chłodnica wymaga serwisu. Jeżeli płyny chłodnicze nie są wymieniane wystarczająco często to w ciężkich warunkach pracy lub w miejscach gdzie jest twarda woda, może osadzać się osad kamienia w kanałach przepływowych chłodnicy. Czasem stare płyny krystalizują się lub tworzą galaretowatą maź i można to zauważyć w systemie. By pozbyć się tych zanieczyszczeń przepłucz system chłodzenia specjalnym płynem do tego przeznaczonym, najlepiej za pomocą maszyny do płukania.