Uszczelniacz Do Układu Chłodzenia Silnika Łatwy w zastosowaniu


Blue Devil Pure-N-Go Head Gasket Sealant

preparat uszczelniający do wycieków pod głowicą, uszczelniacz systemu chłodzenia, uszczelniacz do klimatyzacji Amerykański preparat uszczelniający przeznaczony do układów chłodzenia silnika samochodu. Skutecznie uszczelnia wycieki bez konieczności płukania układu chłodzenia i demontażu termostatu!W odróżnieniu od dostępnych na rynku środków może uszczelnić drobne pęknięcia odlewanych elementów silnika bez konieczności demontażu i spawania. Może rozwiązać problem z przedmuchami uszczelki pod głowicą.Szczególnie zalecany w przypadkach nieszczelności;

 • Uszczelki pod głowicą
 • Pęknięć głowicy
 • Pęknięć bloku silnika
 • Skrzywień głowicy
 • Nagrzewnic kabinowych
 • Chłodnicy silnika
 • Broków (korki technologiczne dostępu do płaszcza chłodzenia silnika)

Środek w 100% płynny, nie zawiera elementów stałych, które mogłyby powodować blokowanie przepływu płynu chłodzącego i w konsekwencji uszkodzenia silnika. Całkowicie bezpiecznie można stosować preparat zarówno w układach z silnikiem benzynowym jak i w dieslach. Nie powoduje niepożądanych reakcji chemicznych w kontakcie ze stopami metali, aluminium i tworzywami sztucznymi.

Całkowity proces uszczelniania trwa zaledwie 60 minut od momentu zaaplikowania preparatu, po czym bez problemów można korzystać z samochodu.

 • Gwarantuje trwałe uszczelnienie
 • Prosty w użyciu
 • Wystarczy wlać preparat i gotowe
 • Nie blokuje układu chłodzenia
 • W 90% gwarantowany sukces
 • Sprawdza się w silnikach NorthStar !

Zobacz w ofercie naszego sklepu internetowego uszczelniacze do klimatyzacji uszczelniające skraplacze, parowniki, węże, oringi oraz uszczelki oraz inne uszczelniancze wycieków

Sposób użycia:

 1. Mocno wstrząśnij opakowaniem przed przystąpieniem do uszczelniania.
  • UWAGA! Silnik samochodu musi być chłodny. Nie wolno stosować preparatu bezpośrednio po podróży kiedy silnik jest gorący.
  • UWAGA! Układ chłodzenia silnika nie może być zapowietrzony!
 2. Jeżeli chłodnica jest pełna, odlej z układu odpowiednią ilość płynu chłodniczego tak aby pozostawić właściwą ilość miejsca na preparat Blue Devil.
 3. Włącz silnik i powoli aplikuj uszczelniacz Blue Devil poprzez korek wlewowy w chłodnicy (właściwy czas przy aplikowaniu całej butelki to około 1 minuta, połowa butelki odpowiednio 1/2 minuty).
 4. Po dodaniu preparatu do układu chłodzenia zakręć korek wlewowy i pozostaw włączony silnik (na biegu jałowym) na około 50 minut. Po tym czasie wszelkie wycieki zostaną trwale usunięte.
 5. Po zakończeniu pracy uzupełnij ewentualne braki w ilość płynu chłodniczego. Pamiętaj, że Blue Devil jest całkowicie bezpieczny dla systemu chłodzenia silnika i może w nim pozostać. Nie ma potrzeby aby opróżniać i płukać układ.

Opakowanie o pojemności – 473 ml

Pytania i Odpowiedzi

Gdzie znajduje zastosowanie Blue Devil?
Blue Devil trwale usuwa nieszczelności z systemu chłodzenia takie jak wycieki z chłodnic, nagrzewnic i złączy chłodnic. Uszczelnia też trwale większość przedmuchów uszczelek pod głowicą, pękniętych głowic, pokrzywionych głowic i pękniętych bloków.

Mój samochód przegrzewa się. Czy Blue Devil naprawi to?
Nie. Najpierw należy rozwiązać wszelkie problem z systemem chłodzenia i dokonać niezbędnych napraw. Usunąć uszkodzenia

wentylatorów, termostatów, udrożnić i odpowietrzyć system chłodzenia.Jak to działa?
Blue Devil reaguje na zmiany temperatur wywoływane przepływem powietrza w miejscach wycieku. Ta różnica temperatur jest katalizatorem dla substancji zawartych w Blue Devil, i pobudza je do reakcji – dzięki temu formuje chemiczną spoinę.

Dostęp do termostatu jest utrudniony. Czy muszę go koniecznie zdemontować? Nie ma potrzeby demontażu termostatu. Preparat Blue Devil typu Pure-N-Go jest bardzo prosty w użyciu i nie wymaga dodatkowych czynności.

Na ile wystarczy taka naprawa?
Blue Devil TRWALE uszczelnia wycieki.

Jakie są objawy przecieku uszczelki pod głowicą?
Nierówno pracujący silnik na luzie z dużą ilością pary wydobywającej się z wydechu Utrata chłodziwa bez zewnętrznego wycieku i karbonowe cząsteczki (sadza) wewnątrz rury wydechowej Bąbelki w chłodnicy lub zbiorniku wyrównawczym Zabrudzenie oleju silnikowego, mieszanina płynu chłodzącego z olejem widoczna na korku wlewu oleju lub na wskaźniku poziomu oleju

Czy Blue Devil zapobiega wydmuchaniu uszczelki pod głowicą?
Nie. Producent nie gwarantuje takich właściwości produktu.

Czy Blue Devil działa na plastikowych obudowach nagrzewnic?
Tak, on nadaje się do naprawy wszystkich typów wycieków we wszystkich typach chłodnic i nagrzewnic.

Czy są jakieś rodzaje zastosowań gdzie Blue Devil nie będzie skuteczny?
Preparat nie nadaje się do uszczelniania elastycznych przyłączy chłodnic I nagrzewnic.

Czy Blue Devil może być stosowany przy aluminiowych silnikach?
Tak, Blue Devil łączy się ze wszystkimi typami metali – aluminium, stal, żeliwo, nawet plastikowe chłodnice i zbiorniki.

Czy ten produkt spowoduje że nie będę musiał wykonywać prac nad silnikiem?
Nie należy traktować preparatu jako rozwiązania wszelkich problemów dotyczących silnika. Blue Devil ma za zadanie jedynie usunięcie kłopotliwych wycieków.

Czy gwarantujecie że wasz produkt zadziała?
Blue Devil zadziała jeżeli problem został zdiagnozowany we właściwy sposób i gdy preparat został zastosowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Używałem tego produktu I na moim radiatorze pojawiły się krystaliczny nalot lub galaretka, co to jest?
Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że chłodnica wymaga serwisu. Jeżeli płyny chłodnicze nie są wymieniane wystarczająco często to w ciężkich warunkach pracy lub w miejscach gdzie jest twarda woda, może osadzać się osad kamienia w kanałach przepływowych chłodnicy. Czasem stare płyny krystalizują się lub tworzą galaretowatą maź i można to zauważyć w systemie. By pozbyć się tych zanieczyszczeń przepłucz system chłodzenia specjalnym płynem do tego przeznaczonym, najlepiej za pomocą maszyny do płukania.