Uszczelniacz do klimatyzacji, uszczelnia: skraplacze, parowniki, węże,oringi, uszczelki


Red Angel, preparat uszczelniający

Uszczelniacz wycieków do samochodowej klimatyzacji, preparat uszczelniający klimatyzacje, preparaty uszczelniające do wycieków klimatyzacji, Red Angel One Shot A/C Stop Leak & ConditionerAmerykański Uszczelniacz do Układów Klimatyzacji Red Angel A/C Stop Leak ma za zadanie na trwałe Uszczelniać wycieki w Skraplaczach, Wężach Dolotowych, Parownikach, a także na powierzchni Uszczelek i O-ringów Układu Klimatyzacji.Uszczelniacz klimatyzacji likwiduje wycieki zarówno na powierzchniach gumowych jak i elementach wykonanych z metali i aluminium. Jest to środek Uszczelniający na bazie Oleju, który nie blokuje i nie uszkadza Części Systemu Klimatyzacji. Preparat poza tym, że jest środkiem Uszczelniającym spełnia też funkcję Smarowania i może pozostać w Układzie do czasu wymiany Oleju. Po zaaplikowaniu do Układu, Uszczelniacz lokalizuje nieszczelność i kumuluje tlen z przepływającego powietrza nad źródłem wycieku – wiążąc go. Dzięki temu tworzy stałą chemiczną spoinę na powierzchni wycieku. A/C Stop Leak jest kompatybilny z Czynnikami Chłodniczymi typu R-12, R-134a i R-22. Do użycia Uszczelniacza konieczne jest użycie Aplikatora Oleju.

UWAGA! Preparat Uszczelniający Klimatyzacji A/C STOP LEAK nie nadaje się do Uszczelniania Kompresorów Klimatyzacji.

Sposób użycia:

  1. Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem.
  2. Zlokalizuj port serwisowy niskiej strony układu.
  3. Uruchom silnik i ustaw klimatyzację na maksymalne chłodzenie.
  4. Napełnij dozownik oleju uszczelniaczem Stop Leak i podłącz go do portu serwisowego niskiej strony układu podczas nabijania go czynnikiem chłodniczym.
  5. Pozostaw załączoną klimatyzację na około 15 minut, tak aby preparat rozszedł się po całym układzie.

Opakowanie o pojemności: 58ml

Zobacz w ofercie naszego sklepu internetowego uszczelniacze do klimatyzacji uszczelniające skraplacze, parowniki, węże, oringi oraz uszczelki

Najczęściej zadawane pytania dotyczące uszczelniacza:

Jak duże wycieki można uszczelnić za pomocą preparatu? Preparat przeznaczony jest do uszczelniania niewielkich wycieków. Jeżeli na mierniku układ traci więcej niż 5PSI (0,34 bar) próżni w przeciągu 25 minut to oznacza, że ubytek czynnika jest zbyt duży i zastosowanie uszczelniacza nie rozwiąże problemu. Producent podaje, że preparat uszczelnia układy, w których następuje utrata do 460 g czynnika w ciągu doby.

Jak dużo preparatu użyć? Jeżeli uszczelniamy pusty układ klimatyzacji w samochodzie osobowym, podczas napełniania zastępujemy 58ml oleju taką samą ilością preparatu Stop Leak (całe opakowanie). Natomiast w przypadku niewielkiego ubytku czynnika w układzie, uzupełniając braki, podajemy uszczelniacz zamiast oleju w ilości proporcjonalnej do ilości czynnika.

Jak długo uszczelniacz pozostaje w układzie? Jeżeli w systemie nie ma wycieków to preparat Stop Leak pozostaje w nim jako środek smarujący. Może tam pozostawać aż do momentu wymiany oleju.

Co się stanie gdy wymienię czynnik chłodzący? Preparat zostanie usunięty z systemu wraz z czynnikiem chłodzącym. Jest on wtedy odseparowany od czynnika razem z olejem. Nabijając ponownie układ w samochodzie powinniśmy uzupełnić go właściwą ilością uszczelniacza.