Tester oleju do układu klimatyzacji samochodowej


 

Działanie testera polega na:wykrywaniu ilości oraz stanu jakościowego oleju w układzie klimatyzacji.Zastosowanie testera:Wszystkie układy klimatyzacji samochodowej, z wyjątkiem systemów wyposażonych w jeden port serwisowy na niskiej stronie układu ze złączem HP. Przykładem są układy klimatyzacji w samochodach marki Renault.Najważniejsze zalety testera:

  • Prosty i szybki w użyciu, pozwala znacznie zaoszczędzić czas
  • dostarcza bezbłędną informację o stanie oleju w naszym układzie klimatyzacji
  • pozwala w porę ochronić układ klimatyzacji przed trwałym uszkodzeniem

Tester przeznaczony jest zarówno dla warsztatów jako pierwsza pomoc w diagnozowaniu układów Klimy, jak również dla prywatnych użytkowników aut, którzy coraz bardziej cenią sobie profilaktykę i doceniają jej znaczenie. W sytuacji kiedy dokonujemy zakupu używanego auta, bądź po prostu nie znamy szczegółów czynności serwisowych dokonywanych w naszym układzie w przeszłości, wówczas tester jest niezastąpiony.

Aby prawidłowo wykonać test wystarczy uruchomić klimatyzację i pozwolić jej pracować przez około 1-2 minuty, po czym należy zlokalizować port niskiego ciśnienia i trzykrotnie docisnąć do niego tester oleju. Podczas tej czynności zaobserwujemy jak wkład filtra zabarwia się na kolorowo. Później pozostaje już jedynie porównać uzyskany wynik z dołączoną do produktu instrukcją i w przypadku gdy wskazanie ilościowe jak i jakościowe nie jest zadowalające należy podjąć odpowiednie działania w celu poprawy stanu naszej klimatyzacji. Ciemno zabarwiony tester wskazuje na poważne ilości zabrudzonego oleju w układzie, co najprawdopodobniej jest efektem nadmiernego wzrostu temperatury. Konieczna jest wówczas wymiana oleju, ale także wypłukanie całego układu i wymiana osuszacza na nowy. Ciemne zabarwienie testera często jest także informacją o znacznym stopniu zużycia sprężarki.

Tester jest narzędziem pomocniczym w diagnozowaniu problemów z klimatyzacją samochodową, nie należy na podstawie wyników testu udzielać gwarancji.

Więcej informacji o Testerze, a także o szczegółowej interpretacji wyników badania znajdziesz na naszym sklepie internetowym www.e-sklep-laser-sinex.pl

Opracował:
mgr Adam Mańkowski